  • ISL80103IR25Z-TK
ISL80103IR25Z-TK
advertisement
Manufacturer No:
ISL80103IR25Z-TK
HK JDW NO:
699-ISL80103IR25Z-TK
Package:
10-VFDFN Exposed Pad
Datasheet:
ISL80103IR25Z-TK
Description:
Enable, Power Good, Soft Start Fixed PMIC 10-VFDFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 5548
Step5Bar-code shipping tag
ISL80103IR25Z-TK
  • Package / Case
    10-VFDFN Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    10-DFN (3x3)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Current - Supply (Max)
    12mA
  • Voltage - Input (Max)
    6V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    3A
  • Control Features
    Enable, Power Good, Soft Start
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.5V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Temperature, Short Circuit
  • Current - Quiescent (Iq)
    9mA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.185V @ 3A
  • PSRR
    62dB ~ 55dB (120Hz ~ 1kHz)