ISL33002IUZ
ISL33002IUZ
391-ISL33002IUZ
MSOP
Purchasing and Inquiry
ISL33002IUZ Overview
Packaging is convenient because power buffer comes in MSOP.During reflow, it reaches a temperature of 260.The splitter is able to perform many demanding tasks when provided with 2.5V voltage.With 8 pins, it is connected.The Surface Mount on the board allows it to be mounted on PCBs or other boards.3mA is the voltage at which this power buffer operates.If you feed the repeter with a voltage higher than 5.5V, you are not supposed to use the repeter.In order to start up the splitter, it will need at least 2.3V.Lower temperatures than -40°C are unsuitable for it.A temperature higher than 85°C should not be used.
ISL33002IUZ Features
ISL33002IUZ Applications
- Add/Drop Muxes
- Network Switches/Routers
- Digital Cross-Connects
- Industrial PCs
- Communications Switchers
- Clock Distribution
- Backplane Interconnect
- Digital Crossconnects
- Desktop Computers
- PECL-to-LVDS Translation
You can send an inquiry by email, or add the item to the RFQ list and submit it to us.
Tell us the model and quantity you need, our sales staff will reply the price in time.
Email for receiving inquiries: jindawei@hkjdwchip.com
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
The basic freight (for package ≤0.5kg or corresponding volume) depends on the time zone and country.
Currently, our products are shipped through DHL, FedEx, SF, and UPS.
FedEx International, 5-7 business days.
The following are some common countries' logistic time.
Payment Method
| The fee is charged according to the rule of PayPal. | |
Shipping
Package
ISL33002IUZ
Hot Sales in Thermal
Parts with Similar Specs
The three parts on the right have similar specifications to Aavid.
ImagePart NameManufacturerHK JDW NOPackageStockDataSheet:Compare:
Texas Instruments815-PCA9517DGKR8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-PCA9515ADR8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Linear Technology / Analog Devices471-LTC4300A-2IMS8#PBF8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Linear Technology / Analog Devices471-LTC4300A-3CMS8#PBF8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-SN65LVDS100DGK8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
NXP Semiconductors318-PCA9600DP,1188-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-SN65LVDS104PW16-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-SN75178BP8-DIP (0.300, 7.62mm)2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-PCA9515APWR8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)2-3 DaysAdd Compare