ISL33002IRTZ-T
ISL33002IRTZ-T
668-ISL33002IRTZ-T
8-WDFN Exposed Pad
In Stock : 999
Purchasing and Inquiry
ISL33002IRTZ-T Overview
Power buffer is packaged in 8-WDFN Exposed Pad for convenient transportation.Ready for shipping in Tape & Reel (TR) package.An easy-to-adjust universal mout is included with the Surface Mount.In terms of types, this is a typical Buffer, Accelerator.The op amp buffer works at 2.3V~5.5V voltage.A total of 2 channels cooperate to ensure high-quality output.As a result, 2-Wire Bus input can be facilitated.A -40°C~85°C operating temperature is recommended to avoid malfunctions.Operational amplifier buffers like this are designed to target applications like I2C - Hotswap and others.There are more pin-to-pin solutions available for your special needs if you search with the letter "ISL33002".The peak reflow temperature of the power buffer is NOT SPECIFIED.This Power buffer has a pinout that starts from its 8 pins, which are the first pins on the board.As far as output is concerned, it is in 2-Wire Bus.The op amp buffers belong to the 3mA family.
ISL33002IRTZ-T Features
2 channels.
Mainly used in I2C - Hotswap.
ISL33002IRTZ-T Applications
- SATA SSDs or HDDs
- Servers
- Network Switches/Routers
- Loopback
- Industrial Server
- Desktop Computers
- Add/Drop Muxes
- Clock Distribution
- Medical
- Industrial PCs
You can send an inquiry by email, or add the item to the RFQ list and submit it to us.
Tell us the model and quantity you need, our sales staff will reply the price in time.
Email for receiving inquiries: jindawei@hkjdwchip.com
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
The basic freight (for package ≤0.5kg or corresponding volume) depends on the time zone and country.
Currently, our products are shipped through DHL, FedEx, SF, and UPS.
FedEx International, 5-7 business days.
The following are some common countries' logistic time.
Payment Method
| The fee is charged according to the rule of PayPal. | |
Shipping
Package
ISL33002IRTZ-T
Hot Sales in Thermal
Parts with Similar Specs
The three parts on the right have similar specifications to Aavid.
ImagePart NameManufacturerHK JDW NOPackageStockDataSheet:Compare:
Texas Instruments815-PCA9517DGKR8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-PCA9515ADR8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Linear Technology / Analog Devices471-LTC4300A-2IMS8#PBF8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Linear Technology / Analog Devices471-LTC4300A-3CMS8#PBF8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-SN65LVDS100DGK8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
NXP Semiconductors318-PCA9600DP,1188-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-SN65LVDS104PW16-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-SN75178BP8-DIP (0.300, 7.62mm)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-89HP0604SZBNRG36-VFQFN Exposed Pad2-3 Days-Add Compare
Renesas Electronics America668-ISL33002IUZ8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-AMB0482C1RJ8655-FBGA, FCBGA2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-ISL33001IUZ8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-PCA9515APWR8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-ISL33003IUZ8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare