  • ISL32175EIBZ
ISL32175EIBZ
advertisement
Manufacturer No:
ISL32175EIBZ
HK JDW NO:
391-ISL32175EIBZ
Package:
SOIC
Datasheet:
ISL32175EIBZ
Description:
16 Terminations 5.5V Receivers 1 Functions
Quantity:
In Stock : 1503
Step5Bar-code shipping tag
ISL32175EIBZ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOIC
  • Published
    2001
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    16
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - annealed
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Technology
    BICMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
    16
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G16
  • Operating Supply Voltage
    5.5V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Nominal Supply Current
    15mA
  • Logic Function
    Receiver
  • Data Rate
    80 Mbps
  • Telecom IC Type
    TELECOM CIRCUIT
  • Number of Receivers
    4
  • Height Seated (Max)
    1.75mm
  • Length
    9.9mm
  • Width
    3.9mm