  • ISL28006FHADJZ-T7
ISL28006FHADJZ-T7
advertisement
Manufacturer No:
ISL28006FHADJZ-T7
HK JDW NO:
668-ISL28006FHADJZ-T7
Package:
SOT-23-6
Datasheet:
ISL28006FHADJZ-T7
Description:
4.7μA Instrumentational OP Amps 2.7V~28V ISL28006 6 Pins SOT-23-6
Quantity:
In Stock : 2435
Step5Bar-code shipping tag
ISL28006FHADJZ-T7
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-23-6
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Subcategory
    Operational Amplifier
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    ISL28006
  • Pin Count
    6
  • Number of Circuits
    1
  • Current - Supply
    50μA
  • Slew Rate
    0.67V/μs
  • Amplifier Type
    Current Sense
  • Current - Input Bias
    4.7μA
  • Voltage - Supply, Single/Dual (±)
    2.7V~28V
  • Voltage - Input Offset
    1.2mV
  • Current - Output / Channel
    8.7mA
  • -3db Bandwidth
    237kHz