ISL21440IRTZ-T13
ISL21440IRTZ-T13
668-ISL21440IRTZ-T13
8-WFDFN Exposed Pad
Surface Mount Tape & Reel (TR) Linear Comparators
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
ISL21440IRTZ-T13 Overview
Electronic comparator is packaged in 8-WFDFN Exposed Pad for convenient transportation.Output type CMOS, TTL is used for this comparator.The chip is packaged with Tape & Reel (TR) .This is a typical comparator of type with Voltage Reference .Currently, it consists of only 1 elements.There are 8 pins on this board.Electronic comparator is recommended to mount the device using type Surface Mount .To ensure proper functioning, the operating temperature should be set to -40°C~125°C .Alternatively, you may search for ISL21440 to find more pin-to-pin solutions for your specific needs.
ISL21440IRTZ-T13 Features
CMOS, TTL output capability
with Voltage Reference IC
Employing 1 elements
Operates under -40°C~125°C
ISL21440IRTZ-T13 Applications
- Mobile Phones
- Set Top Boxes
- General-Purpose, Low-Voltage Applications
- Notebooks and PDAs
- Consumer Medical Electronics
- Zero-Crossing Detectors
- Zero-Crossing Detectors
- Power management
- Metering Systems
- General-Purpose Portable Devices
You can send an inquiry by email, or add the item to the RFQ list and submit it to us.
Tell us the model and quantity you need, our sales staff will reply the price in time.
Email for receiving inquiries: jindawei@hkjdwchip.com
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
The basic freight (for package ≤0.5kg or corresponding volume) depends on the time zone and country.
Currently, our products are shipped through DHL, FedEx, SF, and UPS.
FedEx International, 5-7 business days.
The following are some common countries' logistic time.
Payment Method
| The fee is charged according to the rule of PayPal. | |
Shipping
Package
ISL21440IRTZ-T13
Hot Sales in Thermal
Parts with Similar Specs
The three parts on the right have similar specifications to Aavid.
ImagePart NameManufacturerHK JDW NOPackageStockDataSheet:Compare:
Maxim Integrated503-MAX985EUK+TSC-74A, SOT-7532-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-LM139AD14-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
ON Semiconductor598-LM393DMR2G8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-ISL55143IRZ36-WFQFN Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare
ON Semiconductor598-LM293DG8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Microchip Technology536-MCP6541-I/SN8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-HA9P4905-5Z16-SOIC (0.295, 7.50mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-LM339DR14-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-LM393ADR8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-LM393DR8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-ISL28915FH6Z-T7SOT-23-62-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-LM339N14-DIP (0.300, 7.62mm)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-ISL21440IUZ-T138-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-ISL21440IUZ8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-HA1631S02CMEL-E5-TSSOP, SC-70-5, SOT-3532-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-HA1-4905-516-CDIP (0.300, 7.62mm)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-ISL55141IVZ14-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-ISL55142IVZ20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)2-3 DaysAdd Compare