  • ISD4004-12MS
ISD4004-12MS
advertisement
Manufacturer No:
ISD4004-12MS
HK JDW NO:
576-ISD4004-12MS
Package:
28-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet:
ISD4004-12MS
Purchasing and Inquiry
ISD4004-12MS Overview
In this case, Surface Mount is used to mount the PCB.Package 28-SOIC (0.295, 7.50mm Width) is an important factor for electronic recorder.Voice recorder online supports an Operating Temperature of 0°C~70°C TA.In order to operate 2.7V~3.3V, a voltage is supplied to playback sound.As well as providing all the benefits of voice record and playback, the ChipCorder? Series is easy to operate.The system is able to deliver Auto Mute.An integrated Type Internal/External is used.During a sound, 5.3kHz samples are taken per second.The voice recorder online receives the input signal of Analog - Differential.A Surface Mount mounts on online voice recorder.In a filter, 2.3kHz frequencies can pass through. SPEECH SYNTHESIZER WITH RCDG is used as online voice recorder's consumer IC Type.To eliminate reflections of signals off the transmission line, 28 terminations are used.Powered by 3V electric current, online voice recorder operates.Electronic online voice recorders found in Subcategory Audio Synthesizer ICs are this kind of online voice recorder.As far as the Supply Voltage goes, it can reach 40mA.
ISD4004-12MS Features
Embedded in the 28-SOIC (0.295, 7.50mm Width) package
Operating temperature of 0°C~70°C TA
SPEECH SYNTHESIZER WITH RCDG as its consumer IC type
ISD4004-12MS Applications
Step5Bar-code shipping tag
ISD4004-12MS
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    28-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Published
    2000
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    28
  • HTS Code
  • Voltage - Supply
    2.7V~3.3V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G28
  • Power Supplies
    3V
  • Supply Current-Max
    40mA
  • Duration
    12 Min
  • Sampling Frequency
    5.3kHz
  • Filter Pass Band
    2.3kHz