  • ISC1812RV560K
ISC1812RV560K
advertisement
Manufacturer No:
ISC1812RV560K
HK JDW NO:
873-ISC1812RV560K
Datasheet:
ISC1812RV560K
Step5Bar-code shipping tag
ISC1812RV560K
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    1812 (4532 Metric)
  • Weight
    26.988746mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    ISC-1812
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Current Rating
    173mA
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    56μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.34Ohm Max
  • Max DC Current
    173mA
  • Frequency - Self Resonant
    8MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 2.52MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm