  • ISC1812EB3R9J
ISC1812EB3R9J
advertisement
Manufacturer No:
ISC1812EB3R9J
HK JDW NO:
873-ISC1812EB3R9J
Package:
1812
Datasheet:
ISC1812EB3R9J
Step5Bar-code shipping tag
ISC1812EB3R9J
  • Package / Case
    1812
  • Material - Core
    Ferrite
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    3.4mm
  • Current Rating
    344mA
  • Inductance
    3.9 μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • Max DC Current
    344mA
  • Frequency - Self Resonant
    56MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    590mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    3.9 μH
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    3.4036mm
  • Length
    4.4958mm
  • Width
    3.2004mm