  • ISC1812BN180J
ISC1812BN180J
advertisement
Manufacturer No:
ISC1812BN180J
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-ISC1812BN180J
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
ISC1812BN180J
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ISC1812BN180J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Material - Core
    Iron Powder
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ISC-1812
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Construction
    Molded Chip
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    238mA
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    18μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.24Ohm Max
  • Max DC Current
    238mA
  • Frequency - Self Resonant
    15MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 2.52MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm