  • ISC1210EB1R8J
ISC1210EB1R8J
advertisement
Manufacturer No:
ISC1210EB1R8J
HK JDW NO:
873-ISC1210EB1R8J
Datasheet:
ISC1210EB1R8J
Step5Bar-code shipping tag
ISC1210EB1R8J
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Depth
    2.69mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    350mA
  • Inductance
    1.8μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    850mOhm Max
  • Max DC Current
    350mA
  • Frequency - Self Resonant
    85MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 7.96MHz
  • Height
    2.41mm
  • Height Seated (Max)
    0.095 2.41mm