  • ISC1210EB180K
ISC1210EB180K
advertisement
Manufacturer No:
ISC1210EB180K
HK JDW NO:
873-ISC1210EB180K
Datasheet:
ISC1210EB180K
Step5Bar-code shipping tag
ISC1210EB180K
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Iron Powder
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    2.69mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    155mA
  • Inductance
    18μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.7Ohm Max
  • Max DC Current
    155mA
  • Frequency - Self Resonant
    17MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    30 @ 2.52MHz
  • Height
    2.41mm
  • Height Seated (Max)
    0.095 2.41mm