  • ISC1210BN1R5J
ISC1210BN1R5J
advertisement
Manufacturer No:
ISC1210BN1R5J
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-ISC1210BN1R5J
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ISC1210BN1R5J
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ISC1210BN1R5J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Material - Core
    Iron Powder
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ISC-1210
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    YES
  • Depth
    2.69mm
  • Current Rating
    370mA
  • Inductance
    1.5μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    750mOhm Max
  • Max DC Current
    370mA
  • Frequency - Self Resonant
    90MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 7.96MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Height
    2.41mm
  • Height Seated (Max)
    0.095 2.41mm