  • IS62WVS2568FBLL-20NLI
IS62WVS2568FBLL-20NLI
advertisement
Manufacturer No:
IS62WVS2568FBLL-20NLI
HK JDW NO:
413-IS62WVS2568FBLL-20NLI
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
Description:
Memory IC 4.9mm mm
Quantity:
In Stock : 27
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
IS62WVS2568FBLL-20NLI
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tube
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Number of Terminations
    8
  • Technology
    SRAM - Synchronous, SDR
  • Voltage - Supply
    2.2V~3.6V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G8
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.2V
  • Memory Size
    2Mb 256K x 8
  • Memory Type
    Volatile
  • Clock Frequency
    20MHz
  • Memory Format
    SRAM
  • Memory Interface
    SPI - Quad I/O, SDI, DTR
  • Organization
    256KX8
  • Memory Width
    8
  • Memory Density
    2097152 bit
  • Parallel/Serial
    SERIAL
  • Length
    4.9mm
  • Height Seated (Max)
    1.75mm
  • Width
    3.9mm