  • IS61VPS51236A-250B3-TR
IS61VPS51236A-250B3-TR
advertisement
Manufacturer No:
IS61VPS51236A-250B3-TR
HK JDW NO:
413-IS61VPS51236A-250B3-TR
Package:
165-FBGA
Datasheet:
Description:
Memory IC
Step5Bar-code shipping tag
IS61VPS51236A-250B3-TR
  • Package / Case
    165-FBGA
  • Number of Pins
    165
  • Supplier Device Package
    165-PBGA (13x15)
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Voltage - Supply
    2.375V~2.625V
  • Frequency
    250MHz
  • Interface
    Parallel
  • Max Supply Voltage
    2.625V
  • Min Supply Voltage
    2.375V
  • Memory Size
    18Mb 512K x 36
  • Clock Frequency
    250MHz
  • Access Time
    2.6ns
    Parallel
  • Max Frequency
    250MHz