  • IS61VPS25636A-200TQLI
IS61VPS25636A-200TQLI
advertisement
Manufacturer No:
IS61VPS25636A-200TQLI
HK JDW NO:
413-IS61VPS25636A-200TQLI
Package:
100-LQFP
Datasheet:
Description:
100 Pin Memory IC 9 Mb kb 20mm mm 275mA mA 36b b
Quantity:
In Stock : 7756
Step5Bar-code shipping tag
IS61VPS25636A-200TQLI
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    100-LQFP
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    100
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Number of Terminations
    100
  • ECCN Code
    3A991.B.2.A
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - annealed
  • Additional Feature
    PIPELINED ARCHITECTURE
  • Voltage - Supply
    2.375V~2.625V
  • Terminal Position
    QUAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    2.5V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.625V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.375V
  • Memory Size
    9Mb 256K x 36
  • Number of Ports
    4
  • Nominal Supply Current
    275mA
  • Clock Frequency
    200MHz
  • Access Time
    3.1ns
    Parallel
  • Organization
    256KX36
  • Output Characteristics
    3-STATE
  • Memory Width
    36
  • Address Bus Width
    18b
  • Density
    9 Mb
  • Standby Current-Max
    0.105A
  • I/O Type
    COMMON
  • Sync/Async
    Synchronous
  • Word Size
    36b
  • Standby Voltage-Min
    2.38V
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • Length
    20mm