  • IS61QDB22M18A-250M3LI
IS61QDB22M18A-250M3LI
advertisement
Manufacturer No:
IS61QDB22M18A-250M3LI
HK JDW NO:
413-IS61QDB22M18A-250M3LI
Description:
165 Pin Memory IC 36 Mb kb 17mm mm 950mA mA 18b b
Step5Bar-code shipping tag
IS61QDB22M18A-250M3LI
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Part Status
    Discontinued
    165
  • Additional Feature
    PIPELINED ARCHITECTURE
  • Technology
    SRAM - Synchronous, QUAD
  • Voltage - Supply
    1.71V~1.89V
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.89V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.71V
  • Memory Size
    36Mb 2M x 18
  • Number of Ports
    2
  • Nominal Supply Current
    950mA
  • Clock Frequency
    250MHz
    36
  • Address Bus Width
    20b
  • Density
    36 Mb
  • I/O Type
    SEPARATE
  • Sync/Async
    Synchronous
  • Word Size
    18b
  • Standby Voltage-Min
    1.7V
  • Length
    17mm
  • Height Seated (Max)
    1.4mm