  • IS61NLP25618A-200TQI
IS61NLP25618A-200TQI
advertisement
Manufacturer No:
IS61NLP25618A-200TQI
HK JDW NO:
413-IS61NLP25618A-200TQI
Package:
100-LQFP
Datasheet:
Description:
2.5/3.33.3V V 100 Pin Memory IC 20mm mm
Step5Bar-code shipping tag
IS61NLP25618A-200TQI
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    100
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.465V
  • Power Supplies
    2.5/3.33.3V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3.135V
  • Memory Size
    4.5Mb 256K x 18
  • Clock Frequency
    200MHz
  • Supply Current-Max
    0.21mA
  • Access Time
    3.1ns
    Parallel
  • Organization
    256KX18
  • Standby Current-Max
    0.035A
  • Memory Density
    4718592 bit
  • Standby Voltage-Min
    3.14V
  • Length
    20mm
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • Width
    14mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Package / Case
    100-LQFP
  • Number of Pins
    100
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Number of Terminations
  • ECCN Code
    3A991.B.2.A
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Additional Feature
    PIPELINED ARCHITECTURE
  • HTS Code
  • Voltage - Supply
    3.135V~3.465V