  • IS61LPS102436B-200TQLI-TR
IS61LPS102436B-200TQLI-TR
advertisement
Manufacturer No:
IS61LPS102436B-200TQLI-TR
HK JDW NO:
413-IS61LPS102436B-200TQLI-TR
Package:
100-LQFP
Datasheet:
Description:
Memory IC 20mm mm
Step5Bar-code shipping tag
IS61LPS102436B-200TQLI-TR
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    100-LQFP
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Pbfree Code
    yes
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    100
  • Voltage - Supply
    3.135V~3.465V
  • Terminal Position
    QUAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PQFP-G100
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.465V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3.135V
  • Memory Size
    36Mb 1M x 36
  • Clock Frequency
    200MHz
  • Access Time
    3.1ns
  • Memory Format
    SRAM
  • Memory Interface
    Parallel
  • Organization
    1MX36
  • Memory Width
    36
  • Memory Density
    37748736 bit
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • Length
    20mm
  • Width
    14mm