  • IS61DDPB41M36A-400M3L
IS61DDPB41M36A-400M3L
advertisement
Manufacturer No:
IS61DDPB41M36A-400M3L
HK JDW NO:
413-IS61DDPB41M36A-400M3L
Description:
Memory IC 17mm mm
Step5Bar-code shipping tag
IS61DDPB41M36A-400M3L
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Technology
    SRAM - Synchronous, DDR IIP
  • Voltage - Supply
    1.71V~1.89V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.89V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.71V
  • Memory Size
    36Mb 1M x 36
  • Clock Frequency
    400MHz
    Parallel
  • Organization
    1MX36
  • Memory Width
    36
  • Memory Density
    37748736 bit
  • Access Time (Max)
    0.45 ns
  • Length
    17mm
  • Height Seated (Max)
    1.4mm
  • Width
    15mm