  • IS46TR16128B-15HBLA2
IS46TR16128B-15HBLA2
advertisement
Manufacturer No:
IS46TR16128B-15HBLA2
HK JDW NO:
413-IS46TR16128B-15HBLA2
Package:
96-TFBGA
Datasheet:
Description:
Memory IC 2 Gb kb 13mm mm
Step5Bar-code shipping tag
IS46TR16128B-15HBLA2
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    96-TFBGA
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    96
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TC
  • Packaging
    Tray
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    96
  • Additional Feature
    AUTO/SELF REFRESH
  • Technology
    SDRAM - DDR3
  • Voltage - Supply
    1.425V~1.575V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    1.5V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Operating Supply Voltage
    1.5V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.575V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.425V
  • Memory Size
    2Gb 128M x 16
  • Number of Ports
    1
  • Memory Type
    Volatile
  • Operating Mode
    ASYNCHRONOUS
  • Clock Frequency
    667MHz
  • Access Time
    20ns
  • Memory Format
    DRAM
  • Memory Interface
    Parallel
  • Organization
    128MX16
  • Memory Width
    16
  • Write Cycle Time - Word, Page
    15ns
  • Address Bus Width
    14b
  • Density
    2 Gb
  • Height Seated (Max)
    1.2mm
  • Length
    13mm