  • IS43TR16256A-15HBL-TR
IS43TR16256A-15HBL-TR
advertisement
Manufacturer No:
IS43TR16256A-15HBL-TR
HK JDW NO:
413-IS43TR16256A-15HBL-TR
Package:
96-TFBGA
Datasheet:
Description:
Memory IC
Step5Bar-code shipping tag
IS43TR16256A-15HBL-TR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    96-TFBGA
  • Number of Pins
    96
  • Operating Temperature
    0°C~95°C TC
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Technology
    SDRAM - DDR3
  • Voltage - Supply
    1.425V~1.575V
  • Operating Supply Voltage
    1.5V
  • Memory Size
    4Gb 256M x 16
  • Memory Type
    Volatile
  • Max Supply Current
    267mA
  • Clock Frequency
    667MHz