  • IS43R16320D-5TLI-TR
IS43R16320D-5TLI-TR
advertisement
Manufacturer No:
IS43R16320D-5TLI-TR
HK JDW NO:
413-IS43R16320D-5TLI-TR
Package:
66-TSSOP (0.400, 10.16mm Width)
Datasheet:
Description:
2.6V V Memory IC 22.22mm mm
Step5Bar-code shipping tag
IS43R16320D-5TLI-TR
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    66
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    66
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Additional Feature
    AUTO/SELF REFRESH
  • Technology
    SDRAM - DDR
  • Voltage - Supply
    2.5V~2.7V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    2.6V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.7V
  • Power Supplies
    2.6V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.5V
  • Memory Size
    512Mb 32M x 16
  • Operating Mode
    SYNCHRONOUS
  • Clock Frequency
    200MHz
  • Supply Current-Max
    0.43mA
  • Access Time
    700ps
    Parallel
  • Data Bus Width
    16b
  • Organization
    32MX16
  • Output Characteristics
    3-STATE
  • Memory Width
    16
  • Write Cycle Time - Word, Page
    15ns
  • Standby Current-Max
    0.025A
  • Memory Density
    536870912 bit
  • I/O Type
    COMMON
  • Refresh Cycles
    8192
  • Sequential Burst Length
    248
  • Interleaved Burst Length
    248
  • Height Seated (Max)
    1.2mm
  • Length
    22.22mm