  • IS43LD16128B-18BL-TR
IS43LD16128B-18BL-TR
advertisement
Manufacturer No:
IS43LD16128B-18BL-TR
HK JDW NO:
413-IS43LD16128B-18BL-TR
Package:
134-TFBGA
Datasheet:
Description:
Memory IC 11.5mm mm
Step5Bar-code shipping tag
IS43LD16128B-18BL-TR
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    134-TFBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TC
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    134
  • Additional Feature
    SELF REFRESH; IT ALSO REQUIRES 1.8V NOM
  • Technology
    SDRAM - Mobile LPDDR2-S4
  • Voltage - Supply
    1.14V~1.95V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    1.2V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PBGA-B134
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.3V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.14V
  • Memory Size
    2Gb 128M x 16
  • Operating Mode
    SYNCHRONOUS
  • Clock Frequency
    533MHz
  • Organization
    128MX16
  • Memory Width
    16
  • Write Cycle Time - Word, Page
    15ns
  • Memory Density
    2147483648 bit
  • Access Mode
    MULTI BANK PAGE BURST
  • Height Seated (Max)
    1.1mm
  • Length
    11.5mm
  • Width
    10mm