  • IS43DR86400E-25DBL
IS43DR86400E-25DBL
advertisement
Manufacturer No:
IS43DR86400E-25DBL
HK JDW NO:
413-IS43DR86400E-25DBL
Package:
60-TFBGA
Datasheet:
Description:
Memory IC 10.5mm mm
Quantity:
In Stock : 25
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
IS43DR86400E-25DBL
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    60-TFBGA
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    0°C~85°C TC
  • Packaging
    Tray
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    60
  • ECCN Code
    EAR99
  • Additional Feature
    AUTO/SELF REFRESH
  • Technology
    SDRAM - DDR2
  • Voltage - Supply
    1.7V~1.9V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PBGA-B60
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.9V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.7V
  • Memory Size
    512Mb 64M x 8
  • Number of Ports
    1
  • Memory Type
    Volatile
  • Operating Mode
    SYNCHRONOUS
  • Clock Frequency
    400MHz
  • Access Time
    400ns
  • Memory Format
    DRAM
  • Memory Interface
    Parallel
  • Organization
    64MX8
  • Memory Width
    8
  • Write Cycle Time - Word, Page
    15ns
  • Memory Density
    536870912 bit
  • Length
    10.5mm
  • Height Seated (Max)
    1.2mm
  • Width
    8mm