  • IS32LT3120-GRLA3-TR
IS32LT3120-GRLA3-TR
advertisement
Manufacturer No:
IS32LT3120-GRLA3-TR
HK JDW NO:
413-IS32LT3120-GRLA3-TR
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) Exposed Pad
Datasheet:
Description:
PMIC Automotive, AEC-Q100 Series 12V 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) Exposed Pad
Purchasing and Inquiry
IS32LT3120-GRLA3-TR Overview
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) Exposed Pad package saves space on the board. A LED driver with 2 outputs is designed.In this case, mounting method is Surface Mount.It is highly performing and reliable when it emerges as a Linear.-40°C~125°C TA is the operating temperature of the led driver.Automotive provides many benefits.It operates with 8 terminations.It is possible for undetermined failures to occur if the voltage supply is lower than 6V.A total of 2 segments are estimated.As you can see, it is mounted by Surface Mount.45V is a maximum acceptable voltage for the supply.The LED driver belonging to the Automotive, AEC-Q100 series has many applications.
IS32LT3120-GRLA3-TR Features
Available in the 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) Exposed Pad package
Operating temperature of -40°C~125°C TA
Supply voltage of 12V
IS32LT3120-GRLA3-TR Applications
  • Auxiliary lights for on-vehicle cameras
  • Down lights
  • Flicker-free LED Lighting using R1580N
  • Sports Facility Lighting
  • Portable lighting
  • LED headlights
  • Industrial LED Lighting: Image Recognition Devices
  • Medical surgery lighting
  • A- lamps
  • Architectural lighting
Step5Bar-code shipping tag
IS32LT3120-GRLA3-TR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Height Seated (Max)
    1.7mm
  • Length
    4.9mm
  • Width
    3.9mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q100
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Linear
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    Automotive
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    12V
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G8
  • Number of Outputs
    2
  • Max Supply Voltage
    45V
  • Output Current per Channel
    200mA
  • Current - Output / Channel
    200mA
  • Internal Switch(s)
    Yes
  • Number of Segments
    2
  • Voltage - Supply (Min)
    6V