  • IRU1207-33CSTR
IRU1207-33CSTR
advertisement
Manufacturer No:
IRU1207-33CSTR
Manufacturer:
International Rectifier
HK JDW NO:
3717-IRU1207-33CSTR
Package:
SOIC
Datasheet:
IRU1207-33CSTR
Description:
PMIC 8 SOIC
Quantity:
In Stock : 8343
Step5Bar-code shipping tag
IRU1207-33CSTR
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOIC
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2005
  • JESD-609 Code
    e0
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Functions
    1
  • Pin Count
    8
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G8
  • Current - Output
    1A
  • Voltage - Output
    3.3V
  • Output Voltage 1
    3.3V
  • Input Voltage (Min)
    4.3V
  • Number of Regulators
    1
  • Dropout Voltage
    500mV
  • Regulator Type
    FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR
  • Min Current Limit
    1.1A
  • Length
    4.9mm
  • Width
    3.9mm