  • IRS2007STRPBF
IRS2007STRPBF
advertisement
Manufacturer No:
IRS2007STRPBF
HK JDW NO:
376-IRS2007STRPBF
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
IRS2007STRPBF
Purchasing and Inquiry
IRS2007STRPBF Overview
Packaged using Tape & Reel (TR).As a cost-saving measure, H bridge is included in the 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) package.Improved reliabilbridge drivery can be ensured based on the supply voltage of 10V~20V.Surface Mount is mounted on H bridge circuit.The operating temperature of -40°C~125°C TA enables motor driver H bridge to work normally.This tool is useful for a number of applications, including Battery Powered.
IRS2007STRPBF Features
Available in 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) Package / Case
Operating Temperature at the range of Surface Mount
IRS2007STRPBF Applications
  • VTR
  • Compact Blade Servers
  • Notebook Computers
  • CD players
  • High-Performance Gaming Motherboards
  • DVD players
  • Workstations
  • Desktop Computers
  • Industrial Pumps
  • OA equipments
Step5Bar-code shipping tag
IRS2007STRPBF
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Part Status
    Active
    EAR99
  • Applications
    Battery Powered
  • HTS Code
  • Technology
    Power MOSFET
  • Voltage - Supply
    10V~20V
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Interface
    Logic
  • Output Configuration
    Half Bridge (2)
  • Voltage - Load
    200V
  • Current - Output / Channel
    600mA