  • IRF01ST100K
IRF01ST100K
advertisement
Manufacturer No:
IRF01ST100K
HK JDW NO:
873-IRF01ST100K
Datasheet:
IRF01ST100K
Step5Bar-code shipping tag
IRF01ST100K
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Size / Dimension
    0.120Diax0.260L 3.02mmx6.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Inductance
    10μH
  • DC Resistance (DCR)
    720mOhm Max
  • Max DC Current
    370mA
  • Frequency - Self Resonant
    50MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 7.9MHz
  • Inductance Frequency - Test
    7.9MHz