  • IR04SH181J
IR04SH181J
advertisement
Manufacturer No:
IR04SH181J
HK JDW NO:
873-IR04SH181J
Datasheet:
IR04SH181J
Step5Bar-code shipping tag
IR04SH181J
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.385L 4.57mmx9.78mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Inductance
    180μH
  • DC Resistance (DCR)
    6.75Ohm Max
  • Max DC Current
    108mA
  • Frequency - Self Resonant
    7MHz
  • Q @ Freq
    65 @ 790kHz
  • Inductance Frequency - Test
    790kHz