  • IR04BH182J
IR04BH182J
advertisement
Manufacturer No:
IR04BH182J
HK JDW NO:
873-IR04BH182J
Datasheet:
IR04BH182J
Step5Bar-code shipping tag
IR04BH182J
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    IR
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.385L 4.57mmx9.78mm
  • Tolerance
    ±5%
    Unshielded
  • Construction
    Epoxy Coated
  • Lead Length
    36.515mm
  • Lead Diameter
    0.635 mm
  • Inductance
    1.8mH
  • DC Resistance (DCR)
    56.7Ohm Max
  • Max DC Current
    56mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.6MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 250kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Inductance Frequency - Test
    250kHz