  • IR02SH1R0K
IR02SH1R0K
advertisement
Manufacturer No:
IR02SH1R0K
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IR02SH1R0K
Package:
Axial
Datasheet:
IR02SH1R0K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IR02SH1R0K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Material - Core
    Phenolic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Series
    IR
  • Size / Dimension
    0.120Diax0.260L 3.02mmx6.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    1μH
  • DC Resistance (DCR)
    1Ohm Max
  • Max DC Current
    385mA
  • Frequency - Self Resonant
    230MHz
  • Q @ Freq
    25 @ 25MHz
  • Inductance Frequency - Test
    25MHz