  • IQ10-03BPSKT0S
IQ10-03BPSKT0S
advertisement
Manufacturer No:
IQ10-03BPSKT0S
Manufacturer:
SICK, Inc.
HK JDW NO:
704-IQ10-03BPSKT0S
Package:
Box
Datasheet:
IQ10-03BPSKT0S
Description:
10V~30V Inductive Box Plastic Connector Box
Purchasing and Inquiry
IQ10-03BPSKT0S Overview
IQ10-03BPSKT0S Features
Operating Temperature: -25°C~75°C
Sensing Distance: 0.118 (3mm)
Voltage - Supply: 10V~30V
Response Frequency: 2kHz
Package / Case: Box
Moisture Sensitivity Level (MSL): Not Applicable
IQ10-03BPSKT0S Applications
There are a lot of SICK, Inc. IQ10-03BPSKT0S Proximity Sensors applications.
  • Parking
  • Plastic object detection
  • Measurement of the distance from the target
  • Detect position
  • Tablets
  • Anti-aircraft systems
  • TV
  • Non-ferrous objects detection
  • Display products
  • Automatic faucet
Step5Bar-code shipping tag
IQ10-03BPSKT0S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Package / Case
    Box
  • Material - Body
    Plastic
  • Operating Temperature
    -25°C~75°C
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Supply
    10V~30V
  • Shielding
    Unshielded
  • Ingress Protection
    IP68
  • Termination Style
    Connector
  • Output Type
    PNP-NO, 3-Wire
  • Sensing Distance
    0.118 (3mm)
  • Sensor Type
    Inductive
  • Indicator
    LED
  • Response Frequency
    2kHz