  • INA321E/2K5
INA321E/2K5
advertisement
Manufacturer No:
INA321E/2K5
Manufacturer:
Texas Instruments
HK JDW NO:
815-INA321E/2K5
Package:
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Datasheet:
Description:
0.5pA 90 dB Instrumentational OP Amps 2.5V~5.5V ±1.25V~2.75V INA321 8 Pins 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Quantity:
In Stock : 16600
Step5Bar-code shipping tag
INA321E/2K5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    8
  • Weight
    25.996513mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    10 TΩ
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Packing Method
    TR
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Base Part Number
    INA321
  • Pin Count
  • Output Type
    Rail-to-Rail
  • Number of Elements
    3
  • Number of Circuits
    1
  • Nominal Supply Current
    60μA
  • Quiescent Current
    40μA
  • Slew Rate
    0.4V/μs
  • Amplifier Type
    Instrumentation
  • Common Mode Rejection Ratio
    90 dB
  • Current - Input Bias
    0.5pA
  • Voltage - Supply, Single/Dual (±)
    2.5V~5.5V ±1.25V~2.75V
  • Input Offset Voltage (Vos)
    500μV
  • Bandwidth
    500 kHz
  • Gain Bandwidth Product
    500 kHz
  • Voltage Gain
    60dB
  • Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
    86.02dB
  • Supply Voltage Limit-Max
    7.5V
  • Voltage - Input Offset
    200μV
  • -3db Bandwidth
    0.5MHz
  • Voltage Gain-Nom
    25
  • Height
    1.07mm
  • Length
    3mm
  • Width
    3mm