  • IMS5SWDBH8R2K65
IMS5SWDBH8R2K65
advertisement
Manufacturer No:
IMS5SWDBH8R2K65
HK JDW NO:
873-IMS5SWDBH8R2K65
Step5Bar-code shipping tag
IMS5SWDBH8R2K65
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    IMS-5SWD-65
  • Size / Dimension
    0.162Diax0.410L 4.11mmx10.41mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Type
    Molded
  • Inductance
    8.2μH
  • DC Resistance (DCR)
    1.32Ohm Max
  • Max DC Current
    475mA
  • Frequency - Self Resonant
    50MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 7.9MHz
  • Inductance Frequency - Test
    7.9MHz