  • IMS05ST272J
IMS05ST272J
advertisement
Manufacturer No:
IMS05ST272J
HK JDW NO:
873-IMS05ST272J
Datasheet:
IMS05ST272J
Step5Bar-code shipping tag
IMS05ST272J
  • Type
    Molded
  • Inductance
    2.7mH
  • DC Resistance (DCR)
    47.3Ohm Max
  • Max DC Current
    40mA
  • Frequency - Self Resonant
    920kHz
  • Q @ Freq
    45 @ 250kHz
  • Inductance Frequency - Test
    250kHz
  • Current - Saturation
    25mA
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Series
    IMS-5
  • Size / Dimension
    0.162Diax0.410L 4.11mmx10.41mm
  • Tolerance
    ±5%