  • IMS05ST1R8K
IMS05ST1R8K
advertisement
Manufacturer No:
IMS05ST1R8K
HK JDW NO:
873-IMS05ST1R8K
Datasheet:
IMS05ST1R8K
Step5Bar-code shipping tag
IMS05ST1R8K
  • Material - Core
    Iron Powder
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Series
    IMS-5
  • Size / Dimension
    0.162Diax0.410L 4.11mmx10.41mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    775mA
  • Inductance
    1.8μH
  • DC Resistance (DCR)
    140mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    105MHz
  • Q @ Freq
    44 @ 7.9MHz
  • Inductance Frequency - Test
    7.9MHz