  • IMS02BH1R0K
IMS02BH1R0K
advertisement
Manufacturer No:
IMS02BH1R0K
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IMS02BH1R0K
Package:
Axial
Datasheet:
IMS02BH1R0K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IMS02BH1R0K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    IMS-2
  • Size / Dimension
    0.095Diax0.250L 2.41mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    1μH
  • DC Resistance (DCR)
    300mOhm Max
  • Max DC Current
    385mA
  • Frequency - Self Resonant
    150MHz
  • Q @ Freq
    37 @ 25MHz
  • Inductance Frequency - Test
    25MHz