  • IME30-15NPOZW2K
IME30-15NPOZW2K
advertisement
Manufacturer No:
IME30-15NPOZW2K
HK JDW NO:
704-IME30-15NPOZW2K
Description:
10V~30V Inductive Cylinder, Threaded - M30 Plastic Cable Leads Cylinder, Threaded - M30
Step5Bar-code shipping tag
IME30-15NPOZW2K
  • Operating Temperature
    -25°C~75°C TA
  • Voltage - Supply
    10V~30V
  • Termination Style
    Cable Leads
  • Output Type
    PNP-NC, 3-Wire
  • Sensing Distance
    0.591 (15mm)
  • Response Frequency
    500Hz