  • IME18-12NNSZW2K
IME18-12NNSZW2K
advertisement
Manufacturer No:
IME18-12NNSZW2K
Manufacturer:
SICK, Inc.
HK JDW NO:
704-IME18-12NNSZW2K
Package:
Cylinder, Threaded - M18
Datasheet:
Description:
10V~30V Inductive Cylinder, Threaded - M18 Plastic Cable Leads Cylinder, Threaded - M18
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IME18-12NNSZW2K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Indicator
    LED
  • Response Frequency
    1kHz
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Package / Case
    Cylinder, Threaded - M18
  • Material - Body
    Plastic
  • Operating Temperature
    -25°C~75°C TA
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Supply
    10V~30V
  • Shielding
    Shielded
  • Ingress Protection
    IP67
  • Termination Style
    Cable Leads
  • Output Type
    NPN-NO, 3-Wire
  • Sensing Distance
    0.472 (12mm)