  • IMCSN-3000-48A
IMCSN-3000-48A
advertisement
Manufacturer No:
IMCSN-3000-48A
Manufacturer:
Artery
HK JDW NO:
2-IMCSN-3000-48A
Package:
Datasheet:
IMCSN-3000-48A
Description:
HEAT SHRINK IMCSN 3000 BK 48A
Step5Bar-code shipping tag
IMCSN-3000-48A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Material
    Polyolefin (PO)
  • Weight
    10.364586kg
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    1997
  • Series
    IMCSN
  • Feature
    Adhesive Lined
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Tubing, Flexible
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Color
    Black
  • Shrinkage Ratio
    3 to 1
  • Length
    4.00' 1.22m
  • Diameter - Inner, Supplied
    3.000 (76.20mm)
  • Diameter - Inner, Recovered
    1.000 (25.40mm)