  • IMC2220ER682J
IMC2220ER682J
advertisement
Manufacturer No:
IMC2220ER682J
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IMC2220ER682J
Package:
2220 (5650 Metric)
Datasheet:
IMC2220ER682J
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IMC2220ER682J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2220 (5650 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    IMC-2220
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.221Lx0.197W 5.61mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    30mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    5.2mm
  • Current Rating
    30mA
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    6.8mH
  • Test Frequency
    252kHz
  • DC Resistance (DCR)
    110Ohm Max
  • Max DC Current
    30mA
  • Frequency - Self Resonant
    700kHz
  • Q @ Freq
    20 @ 252kHz
  • Inductance Frequency - Test
    252kHz
  • DC Current
    30mA
  • Height
    4.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.165 4.20mm
  • Length
    5.6134mm
  • Width
    5.0038mm