  • IMC1812RQ151K
IMC1812RQ151K
advertisement
Manufacturer No:
IMC1812RQ151K
HK JDW NO:
873-IMC1812RQ151K
Datasheet:
IMC1812RQ151K
Step5Bar-code shipping tag
IMC1812RQ151K
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    1812
  • Weight
    26.988746mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    105mA
  • Current Rating
    105mA
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    150μH
  • Test Frequency
    790kHz
  • DC Resistance (DCR)
    9Ohm Max
  • Max DC Current
    105mA
  • Frequency - Self Resonant
    5MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 790kHz
  • Inductance Frequency - Test
    790kHz
  • Q Factor
    40
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm
  • Length
    4.4958mm
  • Width
    3.2004mm