  • IMC1812ES102K
IMC1812ES102K
advertisement
Manufacturer No:
IMC1812ES102K
HK JDW NO:
873-IMC1812ES102K
Datasheet:
IMC1812ES102K
Step5Bar-code shipping tag
IMC1812ES102K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    1812 (4532 Metric)
  • Number of Pins
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    30mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    3.4mm
  • Current Rating
    30mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    1mH
  • Test Frequency
    250kHz
  • DC Resistance (DCR)
    40Ohm Max
  • Max DC Current
    30mA
  • Frequency - Self Resonant
    2.5MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 250kHz
  • Inductance Frequency - Test
    250kHz
  • DC Current
    30mA
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm
  • Length
    4.4958mm
  • Width
    3.2004mm