  • IMC1210ER330J
IMC1210ER330J
advertisement
Manufacturer No:
IMC1210ER330J
HK JDW NO:
873-IMC1210ER330J
Datasheet:
IMC1210ER330J
Step5Bar-code shipping tag
IMC1210ER330J
  • Frequency - Self Resonant
    16MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 2.52MHz
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz
  • DC Current
    112mA
  • Height
    2.41mm
  • Height Seated (Max)
    0.095 2.41mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.4892mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Material - Core
    Iron Powder
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    112mA
  • Depth
    2.69mm
  • Current Rating
    112mA
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    33μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    6Ohm Max
  • Max DC Current
    112mA