  • IMC1210EB2R2K
IMC1210EB2R2K
advertisement
Manufacturer No:
IMC1210EB2R2K
HK JDW NO:
873-IMC1210EB2R2K
Datasheet:
IMC1210EB2R2K
Step5Bar-code shipping tag
IMC1210EB2R2K
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Material - Core
    Iron Powder
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    320mA
  • Depth
    2.69mm
  • Current Rating
    320mA
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1Ohm Max
  • Max DC Current
    320mA
  • Frequency - Self Resonant
    75MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 7.96MHz
  • Inductance Frequency - Test
    7.96MHz
  • DC Current
    320mA
  • Height
    2.41mm
  • Height Seated (Max)
    0.095 2.41mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.4892mm