  • IMB30-20NNPVC0S
IMB30-20NNPVC0S
advertisement
Manufacturer No:
IMB30-20NNPVC0S
HK JDW NO:
704-IMB30-20NNPVC0S
Description:
10V~30V Inductive Cylinder, Threaded - M30 Plastic Connector Cylinder, Threaded - M30
Step5Bar-code shipping tag
IMB30-20NNPVC0S
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C TA
  • Voltage - Supply
    10V~30V
  • Output Type
    NPN-NC/NO, 4-Wire
  • Sensing Distance
    0.787 (20mm)
  • Response Frequency
    500Hz