  • IM10RFCLEB4R7K12
IM10RFCLEB4R7K12
advertisement
Manufacturer No:
IM10RFCLEB4R7K12
HK JDW NO:
873-IM10RFCLEB4R7K12
Datasheet:
IM10RFCLEB4R7K12
Step5Bar-code shipping tag
IM10RFCLEB4R7K12
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    IM-10RFCL-12
  • Size / Dimension
    0.310Diax0.900L 7.87mmx22.86mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Part Status
    Active
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn99.3Cu0.7)
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Lead Length
    33.02mm
  • Lead Diameter
    0.724 mm
  • Inductance
    4.7μH
  • DC Resistance (DCR)
    50mOhm Max
  • Max DC Current
    3.1A
  • Frequency - Self Resonant
    64MHz
  • Q @ Freq
    75 @ 7.9MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    75
  • Inductance Frequency - Test
    7.9MHz