  • IM10RFCLBH330J12
IM10RFCLBH330J12
advertisement
Manufacturer No:
IM10RFCLBH330J12
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IM10RFCLBH330J12
Package:
Axial
Datasheet:
IM10RFCLBH330J12
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IM10RFCLBH330J12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Weight
    4.099993g
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    IM-10RFCL-12
  • Size / Dimension
    0.310Diax0.900L 7.87mmx22.86mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Active
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Military Standard
    Not
  • Lead Length
    33.02mm
  • Lead Diameter
    0.724 mm
  • Inductance
    33μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    700mOhm Max
  • Max DC Current
    850mA
  • Frequency - Self Resonant
    22MHz
  • Q @ Freq
    70 @ 2.5MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    70
  • DC Current
    850mA