  • IM06RU120K
IM06RU120K
advertisement
Manufacturer No:
IM06RU120K
HK JDW NO:
873-IM06RU120K
Datasheet:
IM06RU120K
Step5Bar-code shipping tag
IM06RU120K
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Size / Dimension
    0.190Diax0.440L 4.83mmx11.18mm
  • Tolerance
    ±10%
    Molded
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    370mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    12μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.05Ohm Max
  • Max DC Current
    370mA
  • Frequency - Self Resonant
    36MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 2.5MHz
  • Lead/Base Style
  • Inductance Frequency - Test
    2.5MHz
  • DC Current
    370mA
  • Length
    11.43mm